Jak wybrać dobre wino?

Polacy z roku na rok piją coraz więcej wina – wybieramy je do obiadu czy kolacji, raczymy się nim z przyjaciółmi i rodziną. Jeżeli nie masz jeszcze doświadczenia w doborze odpowiednich win, na pewno zastanawiasz się nad tym, na co warto zwrócić uwagę przy ich doborze. Podpowiadamy, jak wybrać dobre wino!

Polacy najczęściej decydują się na kupowanie win hiszpańskich. Również doceniamy te pochodzące z Francji, Włoch oraz Portugalii. Przede wszystkim dobre wino powinno smakować – niektórzy z nas wolą wina słodkie, inni z kolei cierpkie – wytrwane. Gdy nie wiesz, na co się zdecydować, dużo pomocnych opinii i recenzji można znaleźć w sieci. Warto jednak pamiętać o tym, że każdy z nas ma inny gust, więc warto eksperymentować.

wino

Na co zwrócić uwagę przy doborze?

  • sprawdź etykietę – wino powinno być rozlewane na terenie danej winnicy
  • im wino ma więcej alkoholu, tym lepiej, bo ze słabych jakościowo winogron wytwarza się słabsze procentowo trunki
  • im butelka ma grubsze ścianki i denko, najlepiej wklęsłe, tym większa szansa, że będzie lepsze
  • dobre wina mogą być zarówno zakorkowane, jak i również mogą mieć zakrętkę

Czerwone czy białe?

Nie można zapominać o tym, żeby dobrać wino również do charakteru potrawy, do której ma być podane. Wina czerwone najlepiej nadają się do cięższych mięs czerwonych i dziczyzny, potraw pikantnych, grillowanych, orientalnych. Z kolei białe warto wybrać do białego mięsa oraz ryb oraz sałatek. Natomiast dobre wino różowe z kolei serwuje się głównie do deserów, podobnie jak generalnie wina słodkie.

Gdzie kupować dobre wino?

Teraz to możliwe nie tylko stacjonarnie, ale również w sklepach internetowych, na przykład takich jak wineavenue24.pl. Dzięki nim można szybko i wygodnie kupić poszczególne butelki lub też zdecydować się na interesujący zestaw win w przystępnej cenie i przetestować coś nowego.

Na kupujących czekają także atrakcyjne promocje, przykładowo we wspomnianym wineavenue24.pl regularnie organizowane są promocje pozwalające na zaoszczędzanie nawet do 20% na butelce. Ponadto na klientów sklepu czeka darmowa dostawa od 150 złotych.