5 znakomitych przepisów na drinki bez dodatku alkoholu!

Picie drinków to przyjemność, na którą możesz sobie pozwolić w każdym stanie. Skąd ten wniosek? Przede wszystkim z faktu, że możesz je zrobić samodzielnie w domu bez dodatku alkoholu! Kilka fajnych dodatków, trochę coli, może wody i efekt murowany! Oto 4 najlepszych przepisów na drinki bez alkoholu.

Mohito

Zaczynamy od klasyki, czyli idealnie orzeźwiającego mohito. Jest ono rzecz jasna klasyką na ciepłe, letnie dni, gdy orzeźwia duszę i ciało. Do wody gazowanej oraz nutki mięty dodać należy sok do drinków o smaku mohito właśnie. Dzięki temu uzyskamy odpowiednią mieszankę. Oczywiście należy stosować się do proporcji, które zawarte zostały na etykiecie i schłodzić przed podaniem, a najlepiej podać z dodatkiem dużej ilości lodu. Perfekcja na upał.

Blue Lagune

Drugim po mohito drinkiem, który powinniśmy w sposób szczególny zapamiętać jest blue lagune. Błękitna laguna to sposób na orzeźwienie i piękny kolor naszego napoju. Wystarczy do soku grejpfrutowego dodać soku ananasowego w nieco mniejszej proporcji i doprawić specjalnym sokiem do drinków blue curacao bez alkoholu. Całość opatrzy odrobina miodu, wiórki kokosowe na rant kieliszka oraz plasterek limonki do dekoracji. Barwny drink gotowy!

Pinacolada

Klasyka drinków w wersji bezalkoholowej także zaskakuje smakiem i pięknym wyglądem. Podobnie jak w przypadku zwykłego drinka o tej nazwie musimy mieć pod ręką sporą ilość lodu oraz soki do drinków – ananasowy oraz syrop kokosowy. Smakuje wybornie i wygląda imponująco.

Grenadyna

Kolejny drink, który oprócz doskonałego smaku będzie zachwycał nas idealnym wyglądem. Przenikające się delikatnie warstwy oraz kontrastowe kolory sprawiają niezwykła frajdę z picia. W skład wchodzi sok pomarańczowy, woda gazowana oraz specjalny syrop grenadyna. Całość warto przyozdobić pomarańczą.

Mięta w szale

Ostatni drink to proste i smaczne połączenie zielonej mięty pieprzowej, a właściwie syropu z niej wykonanego oraz toniku i kruszonego lodu. Musisz spróbować nie tylko od święta!